Nasz instytut od dawna przyjaźni się z najbardziej energetycznym wydarzeniem filmowym w tej części Europy? Teraz możecie stać się również jego częścią. :)
 
Jesteście ciekawi, jak to jest być filmowym selekcjonerem i jurorem Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA? Jeżeli tak, to zapraszamy!
 
Tegoroczna, 15. już edycja ŻUBROFFKI odbędzie się od 9 do 13 czerwca w Białymstoku i regionie. To wydarzenie, w ramach którego spotyka się energia wszystkich stron świata, i to spotyka się dosłownie, bo na nasz festiwal specjalnie przyjeżdża grubo ponad setka gości (filmowców, artystów, dziennikarzy, przedstawicieli branży filmowej) z Polski i zza granicy.
Nasi selekcjonerzy spośród rekordowej ilości – 3500 zgłoszeń z całego świata wyłonili 126 filmów do ośmiu konkursów. Przygotowujemy także specjalne, tematyczne projekcje
krótkometrażówek z różnych krajów, w programie są również energetyczne koncerty, spotkania z twórcami, wystawy, panele dyskusyjne oraz warsztaty.
 
Co trzeba zrobić, by współtworzyć festiwal?
 
Wystarczy napisać krótki esej na temat jednego z zaproponowanych przez nas filmów. Autorki i Autorzy trzech najciekawszych prac zasiądą w Jury pod przewodnictwem znanego polskiego krytyka filmowego i wybiorą najlepszy film spośród polskich konkursów 15. edycji MFFK ŻUBROFFKA. Wcześniej wezmą udział w spotkaniu, podczas którego dowiedzą się, jak analizować filmy na najwyższym światowym poziomie. Spotkanie poprowadzą dr Tomasz Adamski (wykładowca, filmoznawca, prelegent, filmowiec, organizator wydarzeń i warsztatów filmowych) i dr Maciej Białous (socjolog filmu, wykładowca i prelegent).
 
Z nami zdobędziecie nową wiedzę, poznacie ciekawych ludzi i zanurzycie się w niezwykłym świecie filmu! I jeszcze jedna ważna informacja: jeśli zostaniecie członkami naszego Jury, zyskacie bezpłatny wstęp na festiwal (w tym na uroczyste otwarcie i wydarzenia towarzyszące), a dodatkowo, podczas uroczystej Gali Zamknięcia i ogłaszania wyników pojawicie się na scenie w świetle jupiterów! Jesteście zainteresowani? Czekamy na Wasze eseje!