Szanowni Państwo,

Program Erasmus+ rekrutuje! 🙂

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą wyjazdów na uczelnie zagraniczne w przyszłym roku akademickim.

📍 lista uczelni współpracujących z Instytutem Socjologii: https://soc.uwb.edu.pl/pl/dla-studentow/erasmus-plus

wysokość stypendium na wyjazdy długoterminowe (semestralne lub roczne) została ustalona w następujących kwotach miesięcznych, w zależności od kraju wyjazdu:

Grupa 1:   Dania, Finlandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Luksemburg, Norwegia, Szwecja  –  520 EUR

Grupa 2:    Austria, Belgia, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Malta, Niemcy, Portugalia, Włochy - 500 EUR

Grupa 3:   Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Macedonia Północna, Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry – 450 EUR

📍 UWAGA: Studenci ostatniego roku studiów licencjackich i magisterskich mają szansę na odbycie zagranicznych praktyk w bardzo atrakcyjnym systemie finansowania. Praktyki odbywają po obronie, ale zgłosić należy się już teraz. Pobyt na praktyce może trwać od 2 do 12 miesięcy. Wyjazdy mogą być realizowane zarówno w okresie wakacyjnym, jak i w trakcie roku akademickiego. Wyjazdy realizowane w trakcie roku akademickiego wiążą się z koniecznością uzyskania zgody na indywidualną organizację studiów. Zasadą są praktyki trwające do 3 miesięcy. Udział w programie jest możliwy również w przypadku absolwentów. Tego typu wyjazdy mogą być realizowane w okresie do 12 miesięcy po zakończeniu danego poziomu studiów. Warunkiem jest jednak zakwalifikowanie się na wyjazd przed obroną, tj. dostarczenie do Działu Współpracy Międzynarodowej UwB kompletu wymaganych dokumentów zaakceptowanych przez wszystkie wskazane w nich strony; praktyki można realizować we wszystkich krajach uczestniczących w programie (kraje UE), we wszelkiego rodzaju instytucjach i przedsiębiorstwach z wyłączeniem instytucji unijnych oraz polskich przedstawicielstw za granicą (lista instytucji unijnych, w których nie można odbywać praktyki znajduje się tutaj: http://europa.eu/about-eu/). Instytucję, w której ma odbyć się praktyka, student musi znaleźć samodzielnie. Warunkiem jest zgodność praktyki z kierunkiem studiów.

📍formularze zgłoszeniowe należy wysłać do 11 marca na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- wyjazdy na studia (na dole strony) https://uwb.edu.pl/studenci-polscy-wyjazdy-na-studia-sms

- wyjazdy na praktyki https://uwb.edu.pl/studenci-polscy-wyjazdy-na-praktyki-smp

Pytania związane z wyjazdami należy kierować do p. Karoliny Fernandes, koordynatorki programu Erasmus+ w Instytucie Socjologii (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

📍spotkanie informacyjne:  28 lutego (poniedziałek) godzina 10:00 online

Link do spotkania:

https://zoom.us/j/99989799766?pwd=WHRQVXpGUW9yZzFncU0za1Q1a1NJdz09

Meeting ID: 999 8979 9766

Passcode: 1r77vv

📍rozmowy kwalifikacyjne, 15 marca 2022 (wtorek) od godziny 8:30