1. Czym zajmujesz się zawodowo?

Jestem specjalistką do spraw partnerstw międzynarodowych w biurze badawczym UNICEFu we Florencji. We Włoszech mieszkam i pracuję od dwóch lat, ale moja praca nie jest związana z rynkiem włoskim, a nasze biuro jest częścią kwater głównych organizacji, które znajdują są w Nowym Jorku. W agendach ONZ pracuję już od prawie dziesięciu lat w różnych krajach, między innymi w Polsce, Słowacji, Turcji, USA i we Włoszech.

W codziennej pracy doradzam zespołom badawczym jak pozyskiwać środki od sponsorów, analizuję rynek grantów i priorytety sponsorów publicznych i prywatnych, piszę wnioski i negocjuję umowy grantowe, a także monitoruję ponad 20 aktywnych grantów badawczych.

2. Co mi dała socjologia?

Na studiach socjologicznych nauczyłam się przede wszystkim myślenia analitycznego, które przydaje mi się wciąż zarówno w pracy jak i w dalszej edukacji. Rozumienie danych statystycznych (a także kwestii reprezentatywnych prób, korelacji i związków przyczynowo-skutkowych), rozkładanie problemów na części składowe, zadawanie właściwych pytań badawczych to tylko kilka aspektów, bez których nie byłabym w stanie rozwijać swojej kariery. Zaczynając studia socjologiczne w 2004 roku, nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo przydatne będą w przyszłości jakościowe i ilościowe metody badawcze oraz statystyka. Pomimo tego, że studiowałam również pomoc rozwojową i zrobiłam MBA, cały czas uważam się przede wszystkim za socjolożkę, bo jest to dla mnie sposób patrzenia na świat i myślenia.