WOLONTARIAT W GRUZJI - sierpień i wrzesień 2011

Towarzystwo Demokratyczne Wschód ogłasza nabór wolontariuszy na wyjazd EVS związany z realizacją projektu "Volunteers caravan" w Gruzji, finansowanego ze środków Programu „Młodzież w działaniu”. Działania w ramach projektu trwają od 1 sierpnia do 30 września 2011 roku. W projekcie weźmie udział 10 wolontariuszy. Partnerską organizacją goszczącą jest Organizacja Młodzieżowa DRONI z Tbilisi w Gruzji.

 Poszukujemy wolontariuszy:
- w wieku od 18 do 30 roku życia,
- mających obywatelstwo polskie,
- znających język angielski w stopniu pozwalającym na komunikację (znajomość gruzińskiego lub rosyjskiego będzie mile widziana),
- otwartych, umiejących pracować w zespole,
- zainteresowanych działaniami kulturalnymi lub ekologicznymi,
- posiadających paszport i możliwość wyjazdu na dwa miesiące,
- gotowych wziąć udział w całym projekcie. (Jest to niezbędny warunek udziału.)
Opis projektu:
Projekt "Volunteers caravan" będzie dwumiesięcznym projektem EVS dla 10 wolontariuszy z Polski. Działania w ramach projektu odbywały się będą w 10 miastach Gruzji (Tbilisi, Khashuri, Gori, Zestaponi, Kutaisi, Samtredia, Zugdidi, Mestia, Batumi, Kobuleti) i organizowane będą przy współudziale międzynarodowych partnerów, działaczy młodzieżowych oraz młodzieży z wielu różnych lokalnych organizacji społecznych.
Cele projektu:
- szerzenie wiedzy o wolontariacie,
- promowanie aktywności obywatelskiej,
- dostarczenie wolontariuszom EVS możliwości zyskania konkretnych doświadczeń, umiejętności i wiedzy,
- promocja projektów EVS wśród młodych bezrobotnych oraz młodzieży z mniejszymi szansami,
- zainicjowanie rozwoju osobistego oraz zawodowego wolontariuszy EVS poprzez promocję wolontariatu i nauki poprzez wymianę międzykulturową w środowiskach lokalnych różnych miast Gruzji.
Rok obecny ogłoszony jest Rokiem Wolontariatu, co ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na wartość wolontariatu i promowanie go  również wśród obywateli Gruzji. Liczba osób zaangażowanych w wolontariat oraz wiedza na ten temat są w Gruzji relatywnie niskie. Stąd też akcje promocyjne prowadzone przez organizacje społeczne są tu bardzo ważne. Stało się to powodem zaplanowania przez DRONI, we współpracy z Towarzystwem Demokratycznym Wschód, grupowego projektu EVS pod nazwą „Volunteers caravan".
W ramach projektu wolontariusze EVS wezmą aktywny udział w różnorodnych działaniach: m.in. warsztatach, akcjach ulicznych i teatralnych, mających wspólny cel  promocję wolontariatu. Wezmą też udział w obozie ekologicznym w Samegrelo-Zemo w regionie Svaneti, w czasie którego prowadzić będą różnego typu działania plenerowe i ekologiczne skierowane do miejscowej młodzieży i prowadzone z jej udziałem.
Warunki finansowe:
- W ramach projektu pokrywane są w całości koszty noclegów, podróży lokalnych i ubezpieczenia oraz połowa kosztów wyżywienia.
- Koszty podróży z Polski do Tbilisi pokrywane są w 90% - wolontariusze zobowiązani są do wniesienia opłaty w wysokości 48 Euro, jako dopłaty do biletu.
- Wolontariusze otrzymują kieszonkowe w wysokości 160 Euro, z którego powinni pokryć częściowo koszty wyżywienia.
Zgłoszenia:
Osoby zainteresowane proszone są o nadesłanie krótkiego CV oraz listu intencyjnego w JĘZYKU ANGIELSKIM na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja 2011.
W czasie procesu rekrutacyjnego przewidziana jest rozmowa internetowa wyselekcjonowanych wstępnie kandydatów z gruzińskim koordynatorem projektu. Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną 15 czerwca 2011.
Szczegółowych informacji o projekcie udziela:
Anna Jakowska
Towarzystwo Demokratyczne Wschód
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.