Warunki przystąpienia do egzaminów dyplomowych

I. Studenci przed przystąpieniem do egzaminu dyplomowego powinni:
− zapoznać się z instrukcją dotyczącą prac dyplomowych, dostępną na stronie Archiwum Prac Dyplomowych https://apd.uwb.edu.pl/?_s=1

− zapoznać się z Zarządzeniem nr 35 Rektora Uniwersytetu w Białymstoku z dnia 4 maja 2023 r. w sprawie elektronicznego archiwizowania prac dyplomowych ( https://bip.uwb.edu.pl/uwb/akty-prawne-uwb/2023/zarzadzenia-rektora/20403,Zarzadzenie-nr-35-Rektora-Uniwersytetu-w-Bialymstoku-z-dnia-4-maja-2023-r-w-spra.html )
Student/studentka ma obowiązek wprowadzenia pracy dyplomowej (status „Akceptacja danych przez promotora”) do dnia 24 czerwca 2024 r. Obrony prac dyplomowych w I terminie odbywać się będą do dnia 9 lipca 2024 r.
Studenci, którzy nie złożą pracy dyplomowej w regulaminowym terminie, mogą złożyć do końca sesji egzaminacyjnej semestru letniego tj. do dnia 30 czerwca 2024 r. podanie z prośbą o wyrażenie zgody przez Dziekana Wydziału ds. studenckich na przedłużenie terminu złożenia pracy dyplomowej (status „praca gotowa do obrony”) do 7 lipca 2024 r.
Obrona w tzw. II terminie jest możliwa tylko w uzasadnionych sytuacjach. Warunkiem koniecznym jest wprowadzenie pracy dyplomowej do APD (status „Akceptacja danych przez promotora”) do dnia 2 lipca 2024 r. Obrony prac dyplomowych w II terminie odbywać się będą do dnia 12 lipca 2024 r.
Nie ma możliwości:
złożenia po 30 czerwca 2024 roku podania o przedłużenie terminu złożenia pracy dyplomowej; złożenia pracy dyplomowej (status „Praca gotowa do obrony”) po 7 lipca 2024 roku. Studenci, którzy nie złożą pracy dyplomowej (lub podania o przedłużenie terminu jej złożenia) do 30 czerwca 2024 r., zgodnie z § 26, ust. 1, pkt. 3 Regulaminu Studiów Uniwersytetu zostaną skreśleni z listy studentów. Praca zostaje uznana za złożoną wtedy, kiedy w systemie APD posiada status „gotowa do obrony”.

II. Na co najmniej 5 dni przed wyznaczonym terminem obrony, po spełnieniu wymogów zawartych w punkcie I należy złożyć podanie w systemie usos web z informacjami do suplementu dyplomu ukończenia studiów o udziale i osiągnięciach związanych z pracą w kołach naukowych i organizacjach studenckich, o odbytych ponadprogramowych praktykach studenckich (w tym zagranicznych w ramach programu Erasmus+), wybitnych osiągnięciach artystycznych i sportowych (dotyczy aktywności na Uniwersytecie w Białymstoku). W takich przypadkach należy załączyć dokumenty w formie skanu poświadczające aktywność studenta/studentki oraz zdobycie dodatkowych umiejętności lub kompetencji.

III. Warunkiem przystąpienia do egzaminu dyplomowego jest osiągnięcie 5. etapu statusu pracy dyplomowej w APD (status „Praca gotowa do obrony”) oraz uregulowanie zobowiązań finansowych wobec uczelni.
W dniu ukończenia studiów (dzień egzaminu magisterskiego) legitymacja studencka traci ważność (nie dotyczy studentów studiów pierwszego stopnia).
Przed odbiorem dyplomu należy sprawdzić czy uzupełniona została elektroniczna karta obiegowa (widoczna w usos web w zakładce DLA WSZYSTKICH), potwierdzająca rozliczenie studentki/studenta ze wszystkimi wyszczególnionymi w „obiegówce” jednostkami UwB.