dr hab. Mariusz Zemło, prof. UwB - kierownik Zakładu

Zainteresowania badawcze

Socjologia wiedzy, socjologia edukacji, socjologia małego miasta

Najważniejsze publikacje

Mariusz Zemło, Nowa socjologia edukacji, Białystok 1996.

Mariusz Zemło, Socjologia wiedzy wtradycji interakcyjno-fenomenologicznej,Lublin 2003.

Mariusz Zemło, Szkoła w stanie anomii,Urząd Miejski w Białymstoku, Białystok2006.

Mariusz Zemło, Role społeczne a po-strzeganie szkoły, Białystok 2009.

Mariusz Zemło, Między szkołą a domem. Konteksty socjalizacyjne młodzieżyszkół ponadpodstawowych, Lublin 2013.

Formy świadomości społecznej, K.Sztalt, M. Zemło (red.), Lublin 2013.

Mariusz Zemło, Młodzież na rozstajach.Aksjonormatywne orientacje uczniów szkółponadpodstawowych, Białystok 2019.

Profil USOS UwB