Dr hab. Małgorzata Bieńkowska jest ambasadorką naukową kampanii społecznej „Filary Tolerancji" - której celem jest promowanie tolerancji i działań antydyskryminacyjnych.

15.10.2024

filarylogo.png

Głównym celem kampanii społecznej „Filary Tolerancji” jest promowanie postaw otwartości i zrozumienia. Kampania społeczna koncentruje się na uniwersalnych wartościach, takich jak miłość, wolność, szczęście, równość, bezpieczeństwo i akceptacja. Opiera się na przekonaniu, że te wartości są filarami harmonijnego współistnienia w społeczeństwie.

Poniżej wypowiedź dr hab. Małgorzaty Anny Bieńkowskiej o AKCEPTACJI:

Nowa wielokulturowość to szukanie figury innego we wszelkiego rodzaju odmiennościach. Inny jest tym kimś, kto uosabia to, co nieznane, nieokiełznane albo wyparte. Obecność innych pozwala wyznaczać granicę własnej tożsamości, kultury, wzbogaca także społeczeństwo w nowe wzorce, pobudza kreatywność.

Więcej o całej akcji: https://filarytolerancji.pl/