Pracownicy uczelni mogą w ramach programu Erasmus+ aplikować na wyjazdy w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz w celach szkoleniowych. Wyjazdy te są dobrą okazją do sprawdzenia i doskonalenia własnych umiejętności, umożliwiają nawiązywanie nowych kontaktów o charakterze naukowo-dydaktycznym oraz inicowanie interesującej współpracy między jednostkami uczelni i instytucji partnerskich.
Nauczyciele akademiccy mogą wyjeżdżać w celu realizacji mobilności typu STA do zagranicznych szkół wyższych, z którymi uczelnia ma podpisaną umowę międzyinstytucjonalną. Uczelnia wysyłająca i przyjmująca musi posiadać Kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego. Indywidualny program nauczania musi zostać zatwierdzony przez instytucję wysyłającą i przyjmującą. Nauczyciel jest zobowiązany do przeprowadzenia co najmniej 8 godzin zajęć dydaktycznych. Zgodnie z Regulaminem Pracy zajęcia dydaktyczne, wynikające z programu studiów, realizowane w uczelniach partnerskich w ramach programu Erasmus+ zalicza się do rocznego wymiaru zajęć dydaktycznych i godzin ponadwymiarowych.
Uczelnia finansuje wyjazdy trwające od 2 do 5 dni. Stypendium pozwala na pokrycie części kosztów związanych z podróżą i utrzymaniem za granicą.